לפרטים ולרכישת המדריך חזרה לעמוד הבית
דירות להשכרה כתוב לנו משכנתא פורום מדור משפטי הובלות הטבות והנחות עמוד הבית

מחירי דירות שנמכרו בישראל

דירה אינה מכונית, ולכן אין אפשרות לקבוע מחירון דירות באופן פשטני לפי שנת בנייה, גודל או מספר ידיים. אבל, כאשר אתם עומדים, כרוכשים, לפני עשרות דירות למכירה, או שאפילו אתם עצמכם מציעים דירה למכירה, יש בכל זאת כמה דברים שיכולים לתת לכם רמז מהו מחיר דירה ריאלי של הדירה שאתם מוכרים, קונים או שוכרים. הפרמטרים יכולים כמובן להיות רבים, למשל דירות שנמכרו באזור, מידע ספציפי יותר כמו בכמה נמכרה דירה בבניין שלי, מחירון דירות יד 2, שאפשר למצוא היום בכמה אתרים גדולים וכמובן גם ידע של מתווכים.

אנו מגישים לכם כאן טיפים שיסייעו לכם לקבוע מחירי דירות וכן - מימינכם, כלי שימושי ייחודי: מאגר של אלפי עסקות שבוצעו במהלך השנים האחרונות בישראל, שיתנו לכם נתונים על מחירי דירות שנמכרו.

שימו לב - המחירון מימין מתייחס כיום רק לעסקות שבוצעו החל מאמצע 2009 ובנוסף - מדובר במחירון דירות שיקלי, בהתאם לשינוי בשוק הדירות הישראלי. יחד עם זאת, אם אתם מעוניינים לעיין במסד הנתונים העצום שאספנו עד תחילת 2009 - אתם מוזמנים להיכנס למחירון הדולרי, המתייחס לאותן עסקות, כמובן שהערך כאן הוא בעיקר נוסטלגי, שכן שוק הדיור השתנה והמחירים עלו עד עשרות אחוזים בשנים האחרונות.

מחירי דירות בערים בולטות

כדי לקבל גישה מיידית לנתונים ולניתוח מחירים ושכונות בערים בולטות כנסו דרך אחד הקישורים המופיעים כאן על דירות למכירה:

דירות בירושלים, דירות בתל אביב, דירות בחיפה, דירות בנתניה, דירות ברמת גן, דירות בגבעתיים, דירות בהוד השרון, דירות בהרצליה, דירות ברעננה, דירות בפתח תקוה, דירות במודיעין, דירות באשדוד, דירות בקרית אונו.

מחירון דירות בעירבון מוגבל

האם המחיר שדורשים מכם סביר? מהם מחירי דירות מקובלים בשכונה, האם ההצעה שקיבלתם סבירה מול מחירי דירות דומות בגודל ובתקופה? האם זה זמן טוב לקנות או שעדיף להמתין עם המשכנתא?  ואם תמתינו? האם המחירים יעלו?

במהלך השנים נעשו ניסיונות שונים לבנות מחירון נדל"ן מדויק לרוכשי דירות ובתים, אבל בשורה התחתונה - אף מחירון לא יוכל לתת להם את הנוסחה המדוייקת שתקבע את מחיר הדירה "על הדולר". עם זאת, כללים שונים יכולים לגרום לכך שיהיה לכם מושג די ברור האם מחיר הדירה "בכיוון" - כלומר - עם סטיה של סבירה של 5% עד 10% לכל היותר. מחירון דירות יד 2 שמוגש לכם כאן באתר, הוא לטעמנו הקרוב ביותר לדבר האמיתי, אשר יכול לגלות לכם בכמה נמכרה דירה באיזור החיפוש.

מחירי דירות כמדד

הנה כללי אצבע, מתוך המדריך "לרכוש דירה בלי להיפגע" (מוצע למכירה במחיר מיוחד באתר, לחצו כאן לקבלת פרטים):

  • קבלו מידע על מחירי דירות שנמכרו באיזור. אל תסתפקו במידע פשטני, כמו בבניין ממול נמכרה דירה דומה ב- 1.4 מיליון שקלים. תבדקו האם יש הבדלים לטובת או לרעת הדירה שלכם. ברוב הסעיפים תוכלו לחשב כמה יעלה לכם להשוות את המצב, את זה תנכו או תוסיפו למחיר:

  • בבניין בלי מעלית - כל קומה נוספת מורידה מחיר משמעותית

  • מה פוטנציאל ההשבחה של הבניין? בניין עם הסכמה של השכנים להקמת מעלית - מחיר הדירה יהיה גבוה מבניין בלי, אבל נמוך מבניין שבו מעלית כבר קיימת. האם יש סיכוי להשבחה בדרכים נוספות, למשל שיפוץ הבניין על פי תמ"א 38 - תוכנית המתאר הארצית לשיקום מבנים?

  • דירה משופצת? זקוקה לשיפוץ?

  • מצב הבניין - האם לפני שיפוץ?

  • האם יש חניה בבניין או לפחות חניה קלה ברחוב?

  • עורף וחזית ברחובות רועשים

  • כיווני אויר ונוף - המבוקשים יותר כמובן גם עולים יותר

  • כמה זמן הדירה מוצעת למכירה? ככל שחולף הזמן יש להוריד את המחיר

  • מצב השוק - אם השוק בתקופת גאות, עליה של מספר אחוזים לעומת עסקה קודמת - סבירה. במיתון - להיפך

המאגר: מחירון דירות

עומדים לרכוש דירה? משכירים או שוכרים? צפו באלפי עסקות מחירי דירות שנמכרו
 
מחירי דירות חדשות

מחירון דירות מדריך למשתמש

תוכלו לבחור את העסקות לפי אזורים, לפי ישובים, לפי גודל וגם לפי המחיר. לדעת רבים - כולל חלק גדול מהשמאים שתדברו איתם, הדרך הטובה ביותר לקבוע את מחיר הדירה הוא לראות את המחירים של עסקות של דירות דומות לשלכם - בתקופה האחרונה וגם לאורך רצף של זמן, כדי לדעת בכמה נמכרה דירה וכדי לקבל מושג האם המחירים במגמת עלייה או ירידה. כדי לבדוק האם יש פרטים נוספים על הדירה שלא מופיעים בטבלה, עמדו עליה עם העכבר. בהצלחה!

מחירון דירות ישן